Browar Dukla obchodzi już swoje ósme urodziny, które w tym roku zostaną podzielone na dwie edycje – wiosenną i jesienną. Pierwsza z nich będzie utrzymana w klimatach punkowych, natomiast tematyka drugiej edycji zostanie poznana w późniejszym terminie (według organizatorów zależy ona od Was). To niecodzienne rozwiązanie ma na celu zapewnienie jeszcze większej dawki emocji i wrażeń.
W pierwszym dniu edycji wiosennej zagra:
- Support
- Sexbomba
- KSU z materiałem z ich najnowszej płyty 44
Sexbomba – historia i sukcesy
Sexbomba jest to zespół punk rockowy, który powstał w 1986 roku w warszawskim ZOO z inicjatywy pracowników Bogdana Kozieła, Bogdana Roguckiego, Roberta Szymańskiego i Krzysztofa Wiechowicza. Zespół szybko zyskał popularność wśród fanów muzyki rockowej i zaczął koncertować na znaczących imprezach w Polsce oraz w ZSRR.
W 1989 roku ukazały się pierwsze nagrania zespołu na kasecie magnetofonowej pt. „Kiedy ??? wreszcie wybuchnie Sex Bomba”. Rok później zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Sex Bomba: To niemożliwe”, na którym zagrał Dominik Dobrowolski zastępując Krzysztofa Wiechowicza oraz Piotr Welcel zastępując Bogdana Roguckiego.
W latach 1996-2003 skład zespołu uległ zmianie, a na scenie pojawili się Artur Foremski, Dariusz Piskorz, Robert Szymański oraz Piotr Welcel. Od 2004 roku zespół tworzą Dominik Dobrowolski, Bogdan Nowak, Piotr Welcel oraz Robert Szymański.
Sam zespół jest znany z energetycznych utworów, które często krytykują społeczne niesprawiedliwości i nierówności. Ich muzyka przyciąga liczne rzesze fanów i nadal cieszy się dużą popularnością w Polsce i za granicą.
KSU – historia i sukcesy
KSU to polska grupa muzyczna założona w 1977 roku przez pięciu nastolatków z Ustrzyk Dolnych. Zespół zaczął swoją działalność od grania coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W 1978 roku przyjęli nazwę KSU, która pochodzi od tablic rejestracyjnych wydawanych dla pojazdów w ówczesnym województwie krośnieńskim. Choć zespół początkowo grał punk rock, z czasem wykształcił własny styl bardziej zbliżony do szeroko pojętego rocka.
W latach 80. KSU odniosło duży sukces dzięki swoim występom na festiwalach zespołów rockowych, a także dzięki znajomości z Kazikiem Staszewskim. Niestety, w tym okresie członkowie zespołu musieli odbyć służbę wojskową, w tym Siczka, który w 1983 roku został wcielony do Pierwszego Warszawskiego Pułku Czołgów Średnich im. Bohaterów Westerplatte. Jednostka ta stała się dla niego inspiracją do napisania wielu znanych utworów, takich jak „1944” czy „Umarłe drzewa”. W 1988 roku wydali swój debiutancki album „Pod Prąd”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Później powstał drugi album, „Ustrzyki”, który również cieszył się popularnością. Pod koniec lat 80. KSU był już uważany za jedną z czołowych grup polskiej sceny rockowej.
Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu, KSU wydało oficjalnie łącznie 13 płyt, w tym takie klasyki jak „Pod prąd”, „Ustrzyki” czy „Na żywo w Jarocinie ’86”. W tym roku KSU wydało kolejną płytę (już 14), składającą się z 13 utworów utrzymanych w niepowtarzalnym stylu, który wciąż przyciąga słuchaczy, którzy kochają punk rock.
Bilety na wydarzenie
Bilety na nadchodzący koncert będą do odbioru przed wydarzeniem. Osoby, które chcą odebrać bilety osobiście, będą mogły zrobić to w Pubie Browar Dukla przy ulicy Rynek 18 w Dukli, począwszy od 1 kwietnia 2023. Warto zaznaczyć, że pierwsza pula biletów będzie w cenie 70 zł, natomiast w dniu koncertu bilety będą kosztowały 90 zł.
Drugi dzień: https://edukla.pl/wydarzenia/8-urodziny-browar-dukla-farben-lehre-kobranocka-zenek-kupatasa-punky-reggae-live-2023-drugi-dzien/
Bilety na wydarzenie: http://browardukla.pl/produkt/bilety/ksu-sex-bomba-w-browar-dukla-14-04-2023/
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/751252046192235?ref=newsfeed